Arduino Uno R3
   

Bilgiler

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi

ARDUINO UNO R3 (USB KABLO İLE)
Ürün Adı : Arduino Uno R3 (USB Kablo ile)
Ürün Kodu : AR-UNO
Ürün Kategorisi : Arduino ve Modülleri
Fiyat :  
KDV Dahil :  

Lütfen sipariş vermeden ve ürünler hakkında soru sormadan önce sık sorulan sorular kısmını okuyunuz.

Sipariş Ver
Arduino Uno R3 Arduino Uno R3 Arduino Uno R3
Arduino Uno R3 Özellikleri

Arduino Uno R3 'ün birebir klonudur.

USB kablosu ile birlikte gönderilir.

Arduino, Processing/Wiring dilini kullanarak çevre elemanları ile temel giriş çıkış uygulamalarını gerçekleştiren açık kaynaklı fiziksel programlama platformudur. Arduino ile bağımsız olarak interaktif uygulamalar gerçekleştirilebilirsiniz.

Ayrıca Arduino 'yu bilgisayar ile Flash, Processing, MaxMSP, C Sharp gibi bir çok yazılım üzerinden yada kendi yazdığınız yazılımlarla haberleştirerek de kullanabilirsiniz. Açık kaynaklı arayüz yazılımını internet sitesinden Windows, Mac OS X ve Linux platformları için indirebilirsiniz.

Arduino UNO R3, Arduino Uno'un en son çıkan modelidir. Bundan önceki modellerde (Uno, Duemilanove) bulunan tüm özellikleri desteklemektedir. UNO R3 modeliyle birlikte önceki versiyonlardaki 8U2 modeli yerine 16U2 modeli kullanılmıştır. Bu şekilde daha hızlı veri aktarımı daha az hafıza kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 

Linux ve Mac bilgisayarlarda Arduino'yu bilgisayara bağlamak için herhangi bir driver'a ihtiyaç yoktur. Windows bilgisayarlarda Arduino IDE yazılımı içinde gelen inf dosyasını bilgisayarınıza tanıtmanız yeterlidir. Bu şekilde Arduino'nuzu bilgisayarınıza klavye, mouse, joystik ve benzeri aksesuarlar gibi takıp kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

UNO R3 ekstradan SDA ve SCL pinlerine sahiptir bu pinler kart yerleşiminde AREF pininin yanında bulunmaktadır. Bununla birlikte kart üzerinde önceki versiyonlardan farklı olarak reset pininin yanına iki yeni pin eklenmiştir. Biri shieldlere kart üzerinden besleme sağlamak amacıyla IOREF pini diğeri ise ileride kullanılmak üzere ayrılmış boş bağlantısız pindir. UNO R3 piyasada bulunan tüm shieldler ile uyumlu olup yeni pinleri ile de bundan sonra üretilecek olan yeni shieldlere de uyumlu haldedir.

Arduino Uno R3 'ü bilgisayarınıza ilk defa takıyorsanız Arduino'nun son sürümünün içerisindeki driver dosyasını yüklemeniz gerekmektedir.

Arduino Uno  R3

Teknik Özellikler

ATmega328 Mikrodenetleyici
7-12V Giriş Voltajı
14 Dijital G/Ç Pini
6 PWM Çıkışı
6 ADC Girişi
16 MHz Çalışma Frekansı
32 KB Flash Hafıza

Dökümanlar

Kart şematiği
Eagle çizim dosyaları
Arduino 1.0 yazılımı download
Programlama ile ilgili bilgiler
Arduino anasayfası
Arduino forumu

Sık Sorulan Sorular
robotik