Arduino Uno R3
   

Bilgiler

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi

ARDUINO UNO R3 SMD KLON (USB KABLO İLE)
Ürün Adı : Arduino Uno R3 SMD Klon (USB Kablo ile)
Ürün Kodu : AR-UNO-S
Ürün Kategorisi : Arduino ve Modülleri
Fiyat :  
KDV Dahil :  

Lütfen sipariş vermeden ve ürünler hakkında soru sormadan önce sık sorulan sorular kısmını okuyunuz.

Sipariş Ver
Arduino Uno R3 Arduino Uno R3 Arduino Uno R3
Arduino Uno R3 SMD Klon Özellikleri

Arduino Uno R3 SMD Klon kartı, mikrodenetleyici olarak Arduino Uno R3 gibi ATmega328 barındırır. Ancak Arduino Uno R3 de DIP model, bu üründe ise SMD model mikrodenetleyici bulunmaktadır.

Arduino Uno R3 SMD Klon kartının Arduino Uno R3 den bir diğer farkı ise haberleşme çipidir. Arduino Uno R3 de Atmega 16U2 çipi yerine, Arduino Uno R3 SMD Klon kartında USB CH340 Serial Dönüştürücüsü kullanılmıştır.

Arduino Uno R3 SMD Klon kartında, kristalin yakınında bir grup pin girişi (4 x GND, 2 x 5V, 2 x 3.3V, 1 x RX/TX, 1 x SCL/SDA) ve dişi headerların yanında birer sıra pin girişi bulunmaktadır. Bu pin giişlerine erkek headerlar lehimlenerek kullanılabilir. Arduino Uno R3 SMD Klon kartı ile paket içerisinde 40 lık erkek header da gönderilmektedir.

USB kablosu ile birlikte gönderilir.

Arduino, Processing/Wiring dilini kullanarak çevre elemanları ile temel giriş çıkış uygulamalarını gerçekleştiren açık kaynaklı fiziksel programlama platformudur. Arduino ile bağımsız olarak interaktif uygulamalar gerçekleştirilebilirsiniz.

Ayrıca Arduino 'yu bilgisayar ile Flash, Processing, MaxMSP, C Sharp gibi bir çok yazılım üzerinden yada kendi yazdığınız yazılımlarla haberleştirerek de kullanabilirsiniz. Açık kaynaklı arayüz yazılımını internet sitesinden Windows, Mac OS X ve Linux platformları için indirebilirsiniz.

Arduino UNO R3, Arduino Uno'un en son çıkan modelidir. Bundan önceki modellerde (Uno, Duemilanove) bulunan tüm özellikleri desteklemektedir. UNO R3 modeliyle birlikte önceki versiyonlardaki 8U2 modeli yerine 16U2 modeli kullanılmıştır. Bu şekilde daha hızlı veri aktarımı daha az hafıza kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 

Linux ve Mac bilgisayarlarda Arduino'yu bilgisayara bağlamak için herhangi bir driver'a ihtiyaç yoktur. Windows bilgisayarlarda Arduino IDE yazılımı içinde gelen inf dosyasını bilgisayarınıza tanıtmanız yeterlidir. Bu şekilde Arduino'nuzu bilgisayarınıza klavye, mouse, joystik ve benzeri aksesuarlar gibi takıp kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

UNO R3 ekstradan SDA ve SCL pinlerine sahiptir bu pinler kart yerleşiminde AREF pininin yanında bulunmaktadır. Bununla birlikte kart üzerinde önceki versiyonlardan farklı olarak reset pininin yanına iki yeni pin eklenmiştir. Biri shieldlere kart üzerinden besleme sağlamak amacıyla IOREF pini diğeri ise ileride kullanılmak üzere ayrılmış boş bağlantısız pindir. UNO R3 piyasada bulunan tüm shieldler ile uyumlu olup yeni pinleri ile de bundan sonra üretilecek olan yeni shieldlere de uyumlu haldedir.

Arduino Uno  R3 SMD Klon

Teknik Özellikler

ATmega328 Mikrodenetleyici
7-12V Giriş Voltajı
14 Dijital G/Ç Pini
6 PWM Çıkışı
6 ADC Girişi
16 MHz Çalışma Frekansı
32 KB Flash Hafıza

Dökümanlar

Programlama ile ilgili bilgiler
Arduino anasayfası
Arduino forumu

Sık Sorulan Sorular
robotik