Robot Projeleri, Robot Projesi
   

BilgilerRobotikMarket Robotik Ürün ve Malzeme Marketi

ÖZEL ROBOT PROJELERİ

Bu sayfada bulunan robot projelerinin satışı yapılmamaktadır.
RF Kontrollü Paletli Araç
RF Kontrollü Paletli AraçPaletli araç ileri-geri, sağa-sola hareket edebilme, korna ve far fonksiyonlarına sahiptir. Aracın kumandası için RF uzaktan kumanda devresi kullanılmıştır.


AVCI Mini Sumo Robot

Avcı Mini Sumo Robot

Avcı 'da 4 adet redüktörlü DC motor, PIC16F877A , L293D, 5 adet IR alıcı verici sensör devresi ve QRD1114 yansımalı sensör kullanıldı.

Avcı 'nın Videosu
Uzaktan Kumandalı Mini Sumo Robot Uygulaması
Uzaktan Kumandalı Mini Sumo Robot

RF kontrollü mini sumo robot projesinde, standart mini sumo robotlardan farklı olarak rakip algılama sensörleri kullanılmamıştır. Bunun yerine mini sumo robotun dohyo içerisindeki hareketleri uzaktan kumanda ile kontrol edilmektedir.

Uzaktan kumandalı mini sumo robotun dohyo etrafındaki beyaz çizgiyi algılaması için iki adet CNY70 kontast sensörü kullanılmıştır.

Uzaktan kumandalı mini sumo robotta, RF verici devresi ve mini sumo robot ana devresine bağlanabilen RF alıcı modül kullanılmıştır.

 

Uzaktan Kumandalı Mini Sumo Robot

İZCİ Tek Sensörlü Çizgi İzleyen Robot
İZCİ Tek Sensörlü Çizgi İzleyen Robot

İzci 'de sadece bir adet CNY70 kontrast sensörü kullanılmıştır. Sensör devresi bir servo motora adapte edilerek, robotun çizgiyi hiç bir şekilde kaçırmadan takip etmesi sağlanmıştır.

Robotun yapımında Standart Robot Kontrol Devresi ve Tek CNY70 'li Sensör Devresi kullanılmıştır.
İZCİ Tek Sensörlü
Çizgi İzleyen Robot Videosu
Robocop Mini Sumo Robot

Robocop Mini Sumo RobotRobocop 'da iki adet DC motor, 4 adet IR alıcı verici sensor devresi ve 2 Adet CNY70 kontrast sensörü bulunuyor.


Körfizci Çizgi İzleyen Robot

Körfizci Çizgi İzleyen RobotKörfizci 'de 4 adet CNY70 kontrast sensörü kullanıldı. Robot PIC16F628A ile kontrol ediliyor. Motor sürücü devre BDX53 darlington transistörler ile hazırlandı.

 

 


Önceki Sayfa Sonraki Sayfa Sonraki Sayfa
robotik