Robot Projeleri, Robot Projesi
   

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi


Bu sayfadaki robot projesinin siparişi alınmamakta ve satışı yapılmamaktadır. Satışa sunulmuş olan robot projelerimizi incelemek için robot projeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TOP OYNAYAN ROBOT
Top Oynayan Robot

Top oynayan robot özel tasarlanmış bir robot projesidir. Robot siyah zemin üzerinde çalışmaktadır. Görevi topu bulmak ve yakalayıp kaleye götürerek gol atmaktır.

Top oynayan robot başlangıçta topu arar ve topu algıladığında aradaki uzaklığı hesaplayıp topu robot kolu ile yakalar. Topu yakaladıktan sonra robot bu kez kalenin yerini tespit edebilmek için kaleden gönderilen sinyalleri taramaya başlar ve kaleyi algıladığında kaleye doğru yaklaşır. Kaleye ulaştığında robot koluyla kavradığı topu kale içerisine bırakır ve yeniden topu aramaya başlar.

Top Oynayan Robotun Kalesi
top oynayan robotTop oynayan robotta iki adet tekerlek için bir adet de topu yakalayan robot kol için olmak üzere üç adet DC redüktörlü motor kullanılmıştır. Robot PIC16F877A mikrodenetleyicisi ile kontrol edilmektedir. Robotun çalışması sırasında gerçekleştirilen işlemler LCD üzerinden takip edilmektedir.

robotik