Arduino Uno Engel Algılayan Çizgi İzleyen Robot
   

Bilgiler

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi

ARDUINO ENGEL ALGILAYAN ÇİZGİLER ARASINDA GİDEN ROBOT
Ürün Adı : Arduino Engel Algılayan
Çizgiler Arasında Giden Robot
Ürün Kodu : RBT-AE2C
Ürün Kategorisi : Arduino Robot Projeleri
Fiyat :  
KDV Dahil :  

Lütfen sipariş vermeden ve ürünler hakkında soru sormadan önce sık sorulan sorular kısmını okuyunuz.
Sipariş Ver
Arduino Engel Algılayan Çizgiler Arasında Giden Robot Arduino Engel Algılayan Çizgiler Arasında Hareket Eden Robot Arduino MZ80 Sensörlü Engel Algılayan Çizgiler Arasında Giden Robot
Arduino Engel Algılayan Çizgiler Arasında Giden Robotun Özellikleri

Robot, tamamen hazır, monte edilmiş ve test edilmiş olarak gönderilir. Demonte, lehimlenmeden, parça halinde gönderilmez. Standart üründür. Ürün üzerinde ekleme ve değişiklik yapılmaz.

Arduino engel algılayan çizgiler arasında giden robot siyah zemin üzerindeki beyaz çizgiyi takip edecek şekilde hazırlanmıştır.

Robotta 1 adet Arduino Uno R3, 1 adet L298N motor sürücü board, 2 adet TCRT5000 sensör devresi, 1 adet MZ80 kızılötesi sensör ve 1 adet RS Arduino Uno shield kullanılmıştır.

Arduino engel algılayan çizgiler arasında giden robot, pisti takip ederken engeli algıladığında durur ve önündeki engel kalkana kadar bekler.

Robot 1 adet 9 V alkalin pil ile çalışmaktadır.

Arduino engel algılayan çizgiler arasında giden robot siparişiniz ile birlikte robotu çalıştırmanız için portatif pist (yaklaşık 60 cm x 70 cm ölçülerinde) ve 1 adet 9 V alkalin pil hediye olarak gönderilir.

Arduino Engel Algılayan Çizgi İzleyen Robot

Robot siparişi kargolandıktan sonra ; robotun genel çalışma prensibini anlatan yazı, malzeme listesi ve ödev tesliminde kullanılabilmesi için örnek bir program gönderilir.

Öğrenci projeleri için uygundur. Robot üzerinde RobotikSistem 'e ait reklam amaçlı bir yazı ya da logo yer almamaktadır.

Arduino Engel Algılayan
Çizgiler Arasında Giden Robotun Videosu

Arduino Uno R3

Arduino Uno R3Arduino, Processing/Wiring dilini kullanarak çevre elemanları ile temel giriş çıkış uygulamalarını gerçekleştiren açık kaynaklı fiziksel programlama platformudur.

Arduino Uno R3, Arduino 'nun en yaygın kullanılan kartıdır.

Arduino Uno R3 üzerinde ATmega328 mikrodenetleyici bulunmaktadır. Çalışma frekansı 16 MHz 'dir.

Kart şematiği
Eagle çizim dosyaları

L298N Motor Sürücü Board

L298N Motor Sürücü BoardL298N motor sürücü board maksimum 2 A akım sınırına kadar kullanılabilen bir motor sürücü kartıdır.

Arduino engel algılayan çizgi izleyen robotta, redüktörlü DC motorların sürüşü için kullanılmaktadır.

L298 datasheet

Arduino Engel Algılayan Çizgiler Arasında Giden Robotun Sensörleri

Arduino engel algılayan çizgiler arasında giden robotta sensör olarak 2 adet TCRT5000 sensör devresi ve 1 adet MZ80 kızılötesi sensör kullanılmıştır.

MZ80 sensörün robot gövdesi üzerine montajı için 1 adet MZ80 sensör montaj aparatı kullanılmıştır.

Sensörlerin RS Arduino shield ile bağlantısı için data kabloları hazırdır.

RS Arduino Uno Shield

RS Arduino Uno shield, Arduino engel algılayan çizgiler arası robotun sensör ve pil girişlerinin ve motor sürücü çıkışlarının Arduino Uno ile bağlantılarının kolaylıkla yapılabilmesi için RobotikSistem tarafından tasarlanmış olan bir karttır.

RS Arduino Uno shield üzerinde giriş ve çıkışlarının yanı sıra bir açma kapama anahtarı ve bir adet buzzer bulunmaktadır.

Arduino Engel Algılayan Çizgiler Arasında Giden Robotun Mekanik Özellikleri

Arduino engel algılayan çizgiler arasında giden robot gövdesi 3 mm kalınlığında ve 15 cm çapında lazer kesim pleksiglas malzeme ile hazırlanmıştır.

Robotta 2 adet 6 V 100 rpm redüktörlü dc motor, 2 adet motor bağlantı aparatı, 2 adet hafif plastik tekerlek ve 1 adet plastik toplu bilya tekerlek kullanılmaktadır.

Sık Sorulan Sorular
robotik