ODTÜ Robot Günleri 2017, 14. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 2017
   

Robotturk, Robotik Ürünler Sitesi

14. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ 2017
14. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 2017

ODTÜ Robot Topluluğu tarafından 14. sü düzenlenecek olan Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 4-5 Mart 2017 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir. 14. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 'nde Çizgi İzleyen, Arama & Kurtarma, Çöp Toplayan, Labirent Çözen, Otonom İnsansız Hava Aracı ve Serbest Kategori olmak üzere 6 farklı kategoride yarışmalar düzenlenecektir.

14. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri ile ilgili detaylı bilgi için odturobotgunleri.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

13. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ 2016
5-6 Mart 2016 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 13. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 'nde yedi farklı kategoride dereceye giren robotlar ödüllendirildi.

ÇİZGİ İZLEYEN ÇOKLU MİNİ SUMO
1. Giresun 14 1. Robotkale T1
2. Süleyman Demirel Üniversitesi 15 2. Donatello
3. Giresun 7 3. Pegasus
SUMO SERBEST KATEGORİ
1. Avcı 1. Merophy
2. Itachi 2. Ladybug
3. Raiju 3. Güneş Panelli Paletli Mayın Tespit Robotu
LABİRENT ÇÖZEN ARAMA KURTARMA
1. Flash 1. Ziro 
2. Pathfinder   ÇÖP TOPLAYAN
    1. Almış60

12. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ 2015

Türkiye 'nin en köklü robot organizasyonu olan Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 'nin 12. si 7-8 Mart 2015 'te ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Sekiz farklı kategoride yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren robotlar ödüllendirildi.

ÇİZGİ İZLEYEN ÇOKLU MİNİ SUMO
1. Pendik Teknik ve EML 1. ZİLE Endüstri Meslek Lisesi 
2. Pendik Teknik ve EML 2. Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi
3. İstanbul Gelişim Üniversitesi 3. ZİLE Endüstri Meslek Lisesi 
SUMO MAYIN TARLASI
1. Karabük Üniversitesi    1. Eray Aktokluk  
2. Hatem 2. Balıkesir İMKB Tek. ve EML   
3. Hatem 3. Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi   
LABİRENT ÇÖZEN ARAMA KURTARMA
1. Marmara Üniversitesi 1. Eray Aktokluk  
2. Marmara Üniversitesi 2. ZİLE Endüstri Meslek Lisesi 
3. Eray Aktokluk 3. IEEE Karabük Üniversitesi 
ÇÖP TOPLAYAN SERBEST KATEGORİ
1.  İMKB Sakarya Tek. ve EML 1. Marmara Üniversitesi
    2. Hava Harp Okulu
    3. Koç Üniversitesi

Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 2015

11. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ

ODTÜ Robot Topluluğu tarafından düzenlenen 11. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 8 - 9 Mart 2014 tarihlerinde her zaman olduğu gibi ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi 'nde gerçekleştirildi.

Sekiz farklı kategoride yapılan yarışmaların sonucunda her kategoride dereceye giren robotlar ödüllendirildi.

ÇİZGİ İZLEYEN MİNİ SUMO
1. Adsız2 1. Şehzade MF
2. Buse 2. Talented
3. Gemba 3.  
SUMO MAYIN TARLASI
1. Sakin 1. Dede
2. Hun 2. Neva
3.      
TRIATLON ARAMA KURTARMA
1. ERAY 1 1. Akut DC
2. Canadeer    
3. Ayaküstü    
ÇOKLU MİNİ SUMO SERBEST KATEGORİ
1. IMKB3 1. Zararlı Böcekleri Yakalayan GPS ve Güneş Enerjisi İle Çalışabilen Zeki Tarımsal Robot
    2. Mini İnsansız Hava Aracı
    3. Robotik Avatar
10. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ 2013

10. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 9-10 Mart 2013'te ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

ÇİZGİ İZLEYEN | LINE FOLLOWER RACING
1. Emir Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2. Ayçelik Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. Bozok Yerköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
MINI SUMO
1. Narsil  
2. Mızrak  
3. No-name  
SUMO
1. Öfkeli Karabük Üniversitesi
2. Poyraz Zile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. Hızlı Karabük Üniversitesi
MAYIN TARLASI | MINE FIELD
1. Dede Balıkesir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2. Bomberman Balıkesir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. Bir Mecid Değil  
ÇÖP TOPLAYAN | TRASH HUNTER
1. Stabil Zile Endüstri Meslek Lisesi
2.
Çöpçü Zile Endüstri Meslek Lisesi
3. Tutmuş60 Zile Endüstri Meslek Lisesi
ÇOKLU | GROUP MINI SUMO
1. Çınar  
2. Mekatron  
3. Küçük Joe  
SERBEST | FREE STYLE
1. Cloak Yıldız Teknik Üniversitesi
2. Karakalem Ressam Robot Erciyes Üniversitesi
3. RGB-D Sensör ile Hovercraft Kontrollü Mayın Tarama Bahçeşehir Üniversitesi
TRIATLON
1. Tıfıl  
2. Ne vereyim abime  
3. Agresif  
9. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ 2012 SONUÇLARI

9. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 17-18 Mart 2012 tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

ÇİZGİ İZLEYEN | LINE FOLLOWER RACING
1. Sefam Kazan Efes Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2. Kürşat Kazan Efes Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. Hamsi_Alttantire_61 Karadeniz Teknik Üniversitesi
MINI SUMO
1. Canavar Zile Endüstri Meslek Lisesi
2. Burçak Gazi Üniversitesi
3. Geldim Zile Endüstri Meslek Lisesi
SUMO
1. Hırçın Karabük Üniversitesi
2. Neşter Karabük Üniversitesi
3. ZF828 Zile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
SLALOM
1. Tıfıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi
2. Nasibimbi Karabük Üniversitesi
3. Doğan Zile Endüstri Meslek Lisesi
ÇÖP TOPLAYAN | TRASH HUNTER
1. Tutmuş60 Zile Endüstri Meslek Lisesi
2.
Stabil Zile Endüstri Meslek Lisesi
3. Çöpçü Zile Endüstri Meslek Lisesi
ÇOKLU | GROUP MINI SUMO
1. Teke Balıkesir İMKB Endüstri Meslek Lisesi
2. At Avrat Serhat Sakarya Üniversitesi
3. Elektrik Adil Karaağaç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
SERBEST | FREE STYLE
1. Uzaktan Kontrollü Bir Robot Balığın
Tasarımı ve Gerçeklemesi
Fırat Üniversitesi
2. MIDAS (Mind Controlled Arm Prosthesis) İstanbul Kültür Üniversitesi
3. İris Hacettepe Üniversitesi
TRIATLON
1. Tıfıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi
2. Doğan Zile Endüstri Meslek Lisesi
3. Zeka Zile Endüstri Meslek Lisesi
8. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ SONUÇLARI

ÇİZGİ İZLEYEN | LINE FOLLOWER RACING
1. YEL İzmir Çınarlı Anadolu Teknik EML
2. RÜZGAR İzmir Çınarlı Anadolu Teknik EML
3. YAVUZAY Adil Karaağaç Teknik ve EML
MINI SUMO
1. KABADAYI Ankara Üniversitesi
2. SATO İzmir Çınarlı Anadolu Teknik EML
3. YAĞIZ Adil Karaağaç Teknik ve EML
SUMO
1. ZF828 Zile Teknik ve EML
2. ALTAY Zile Teknik ve EML
3. GAZAP İzmir Çınarlı Anadolu Teknik EML
SLALOM
1. DÖRTGÖZ Karabük Üniversitesi
2. HAYALET Zile Teknik ve EML
3. TIFIL Ankara Üniversitesi
ÇÖP TOPLAYAN | TRASH HUNTER
1. STABİL Zile Teknik ve EML
2.
TUTMUŞ-60 Zile Teknik ve EML
3. ÇÖPÜRGE İMKB Endüstri Meslek Lisesi
ÇOKLU | GROUP MINI SUMO
1. ÜÇ SİLAHŞÖRLER TOBB ETÜ
2. GANGSTERLER GRUBU Balıkesir Üniversitesi
3. IRK TAKIMI Balıkesir İMKB Endüstri Meslek Lisesi
SERBEST | FREE STYLE
1. ETÜ İHA
İnsansız Hava Aracı
TOBB ETÜ
2. BLUEPRINT Hacettepe Üniversitesi
3. ROBOKOL Fatih Üniversitesi Robot Kulubü
TRIATLON
1. HAYALET Zile Teknik ve EML
2. AGRESİF Zile Teknik ve EML
3. TIFIL Ankara Üniversitesi
7. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ SONUÇLARI

ÇİZGİ İZLEYEN | LINE FOLLOWER RACING
1. ELASTİK Karabük Üniversitesi
2. ŞİMŞEK Karabük Üniversitesi
3. ŞANSLI Karabük Üniversitesi
MINI SUMO
1. FECİ Gazi Üniversitesi
2. İYİ Zile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. CELLAD İstanbul Teknik Üniversitesi
SUMO
1. BATUSAY İzmir Çınarlı Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi
2. ROBOCAN60 Zile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. ROZBUT İzmir Çınarlı Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi
SLALOM
1. HEKİM Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2. LİNADİLA Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
ÇÖP TOPLAYAN | TRASH HUNTER
1. ALİ SİNOZ Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2.
STABİL Zile Anadolu Meslek Teknik Lisesi
3. LEVENT Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
MERDİVEN ÇIKAN | STAIRS CLIMBING
1. TURAN Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2. ATA Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. KEDİ
Balıkesir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
ÇOKLU | GROUP MINI SUMO
1. İYİ KÖTÜ ÇİRKİN Zile Teknik ve Endüstri Meslek Lises
2. STRONG SERAPER SNAPPY Balıkesir Üniversitesi
3. HAZIR HIDIR HIZIR Adil Karaağaç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
SERBEST | FREE STYLE
1. 2 TEKERLEKLİ ARAÇ Atılım Üniversitesi
2. AVCI Bahçeşehir Üniversitesi
3. ÇINAR İzmir Konak Çınarlı Anadolu Teknik Lisesi
TRIATLON
1. MASTER OF MAZE Balıkesir Üniversitesi
2. EMKO Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. VELİOĞLU Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
6. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ SONUÇLARI

ÇİZGİ İZLEYEN | LINE FOLLOWER RACING
1. ÇİTA Sakarya Endüstri Meslek Lisesi
2. KIRIK Karabük Üniversitesi
3. KAPOY Karabük Üniversitesi
MINI SUMO
1. TERMİNATÖR Abant İzzet Baysal Üniversitesi
2. ARTOS TOBB
3. İDİKUT Gazi Üniversitesi
SUMO
1. KAYA F96 Fatih Üniversitesi
2. HİSROBC INFOTRON Süleyman Demirel Üniversitesi
3. BATTAL 2 Sakarya Üniversitesi
SLALOM
1. KRİPTEX Zile Anadolu Meslek Teknik Lisesi
2. AHTABOT Balıkesir IMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. SARHOŞ Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
ÇÖP TOPLAYAN | TRASH HUNTER
1. LEVENT Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2. TUTMUŞ-60 Zile Anadolu Meslek Teknik Lisesi
3. BEŞ Gazi Üniversitesi
MERDİVEN ÇIKAN | STAIRS CLIMBING
1. HEKİM Zonguldak Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
2. KEDİ Balıkesir IMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
3. TAKATUKA ODTÜ
ÇOKLU MINI SUMO| GROUP MINI SUMO
1. 3 SİLAHŞÖRLER TOBB
2. ELECTRONOVA ODTÜ
3. AYAZ Süleyman Demirel Üniversitesi
SERBEST | FREE STYLE
1. KANTAR ODTÜ
2. KERATA İzmir Bornova Seyit Şanlı Endüstri Meslek Lisesi
3. 3ER Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi

robotik